Ahşap

                   ALANIMIZDA 
                     UZMANIZ 

IMG_2264.PNG
Modehaus Garhammer, Bildquelle Fabian Aurel Hild und Blocker Blocher 1k-533x533 (2).jpg

LAMİNE  PARKE      

NEDİR ?

Lamine parke, tamamen doğal ağaç malzemeden üretilen zemin kaplama türüdür, ağaç malzemenin iklimleme ve kurutma işlemlerinden geçirildikten sonra preslenerek parke haline dönüştürülmesine lamine parke denir. Ağaç malzeme bu işlemler sayesinde rutubete karşı dayanıklı hale gelir.
Lamine parkeler, ahşabın doğal yapısı ile bulunduğu mekana ahşabın sıcak hissini yansıtırlar

SİSTRE 

NEDİR ?

Sistre nedir, ne işe yarar?
Masif parkelerin bakım yapılıp yenilenmesi işlemine sistre denir. Sistre, ahşap yer döşemelerinin zımparalanması, parke aralarında bulunan boşlukların doldurulması ile pürüzsüz yüzey oluşturulması, yenilenmesi işlemine denir.
Doğal ve uzun ömürlü olması ile masif parkeler her zaman kullanışlıdır. Bu parkelerin uzun ömürlü olması ve ilk günkü gibi görünmesi sistre cila işlemleri sayesinde olur. Eskimeye yüz tutmuş, yıpranmış, çizilmiş ve rengi değişmiş olan parkelere sistre işlemi yapmak onları sağlıklı bir şekilde kullanmak için gerekli yöntemdir. Ayrıca sistre uygulaması parke yüzeylerin temizlenip, onarılıp cila işlemine hazır hale getirilmesini sağlar. Yüksek maliyetler ödemeden doğal ağaç parkelerin sıcaklığını ve güzel görüntüsünü korumak için usta ellerden yapılması gerekir.

sanding-machine-bonauxbelt200-10.jpg
MA7.jpg

MARKÜTERİ  PARKE

NEDİR

Marküteri parke, farklı renklerdeki ağaçların doğal renkleri korunarak, ahşap kaplamaları kesip iç içe geçirmek suretiyle döşenen bir yer kaplaması türüdür. Hatta bu sanata, oymacılık denilmesi daha doğrudur. Özenle yapılması gereken bir sanat türüdür denilebilir.

MASİF PARKE 

NEDİR ?

Masif Parke Nedir? Geleneksel parke "masif parke" olarak adlandırılır. Uygun kalitedeki iyi kurutulmuş ahşabın 16–20 mm gibi kalınlıklarda ince tabakalar ve şeritler halinde kesilmesi ile yapılır. Geleneksel parkelerin yapımında, dayanıklılık açısından sert ağaçlar kullanılır.

byfafp03-1-brown-wood-effect-floor-tile_7eeeedd634032cbe38ad53a68a0faf27.jpg